Çanakkale Arkeoloji Müzesi Nerede?

Çanakkale Arkeoloji Müzesi ne zaman kuruldu?

Çanakkale Arkeoloji Müzesi Hakkında Genel Bilgiler Çanakkale ‘de müze çalışmaları Atatürk zamanında başlamıştır. 1936 yılında, Zafer Meydanı’ndaki tarihi mermer ve taş eserlerin toplanmasıyla oluşturulmaya başlanan müze, aynı meydanda bulunan bir kilisenin ek binasında 1965 yılında kurulmuştur.

Çanakkale Arkeoloji Müzesi hangi günler açık?

Ziyaret Saatleri Çanakkale Arkeoloji Müzesi haftanın yedi günü açık olup 08:00 – 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Ancak kış aylarında kapanış saatleri 17:00’e kadar düşebiliyor.

Çanakkale Müzesi’nde neler var?

Çanakkale Müzesinde; Çanakkale de bulunan antik kentlerden ve çevresinden gelen eserler kronolojik sıra gözetilerek sergilenmektedir. Müzede 12.747 arkeolojik eser, 15.237 sikke ve 2.714 adet etnoğrafik eser koruma altındadır.

Çanakkale Müzesi nasıl gidilir?

Çanakkale – İzmir yolunun 25. km’sinde Tevfikiye Köyü istikametinde 5. km’de yer alır. İl merkezinden, Tevfikiye Köyü minibüsleri ile ulaşım sağlanabilir. Haftanın her günü 08.30- 17.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Çanakkalede kaç tane müze var?

1984 -2018 yılları arasında Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan bina 20.01.2020 tarihinden itibaren Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesine dönüştürülerek vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Bu arada Çanakkale İli dahilinde 35 civarında müze ve sergi hizmet vermektedir.

Rıdvan Gölcük Kimdir?

Bir süre İstanbul’da özel sektörde çalıştıktan sonra, 2007 yılında Muğla Müze Müdürlüğüne Müze Araştırmacısı olarak atanmıştır. 2009 yılında Kocaeli Müze Müdürlüğüne görevlendirilmiş ve 2015 yılına kadar Müze Araştırmacısı ve Arkeolog olarak görev almış, 2015-2019 yılları arasında ise Müze Müdürü olarak görev yapmıştır

You might be interested:  Sık sorulan: Efes Antik Kenti Ne Zaman Kuruldu?

Truva antik kenti hangi günler açık?

Ziyaret Saati: Truva Antik Kenti, haftanın 5 günü açık. 09:00 ve 17:00 saatleri arasında müze kartınızla ziyaret edebilirsiniz. Giriş Ücreti: Müze kartı olmayan kişiler için giriş ücreti 15 liradır.

Çanakkale Deniz Müzesi hangi günler açık?

MÜZENİN AÇIK OLDUĞU GÜN VE SAATLER Yılbaşı, dini bayramların ilk günü ve pazartesi günleri kapalı olup; diğer günler 09.00-12.00 ve 13.30-17.00 saatleri arasında müzemizi ziyaret edebilirsiniz.

Troya Müzesi ne zaman yapıldı?

18 Mart 2018

Troya eserleri hangi müzede?

Troya Müzesi, Türkiye’nin Çanakkale ilinde Troya antik kentine ait eserlerin sergilendiği arkeoloji müzesidir. Çanakkale, neolitik çağdan tarihi çağların başlangıcına kadar önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir kenttir.

Cumhuriyet müzesinde neler var?

Müzede ilk üç Cumhurbaşkanı dönemini yansıtan olaylar, kendi sözleri, fotoğrafları, bazı özel eşyaları ile o dönemde mecliste alınan kararlar ve kanunlar sergilenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *