FAQ: Aspendos Antik Kenti Nerede?

Aspendos Antik Kenti nerede bulunmaktadır?

Aspendos Antik Kenti Antalya ‘nın Serik ilçesinde Belkıs köyü sınırları içerisinde bulunur. Tiyatrosu ile dünyaca ünlü olan Aspendos Antik Kenti ülkemizin en önemli miraslarından biri olarak karşımıza çıkar. Aspendos Antik Kenti Antalya şehir merkezinin 8 kilometre doğusunda yer alır.

Antalyadan Aspendos a nasıl gidilir?

Bunun için önce TC93 veya TC94 otobüsleri ile Antalya Otogarı’na gitmek gerekiyor. Otogardan ise Antalya ‘nın Serik ilçesine giden otobüslere binmelisiniz. Bunun ücreti 7 TL. Son olarak, otobüsün sizi indireceği küçük duraktan ise tam Aspendos Tiyatrosu’nun önünden geçen minibüslere binmeniz lazım.

Aspendos hangi ilçede?

Aspendos veya Belkıs Antalya ili Serik ilçesinde bulunan Belkıs köyünde yer alan antik tiyatrosuyla meşhur bir antik kenttir.

Aspendos giriş ücreti ne kadar?

Giriş Ücreti: 60 TL – Durum: SADECE AKRAPOL KISMI KAPALIDIR.

Aspendos Tiyatrosu hangi ilimizde bulunmaktadır?

Aspendos veya Belkıs Antalya ili Serik ilçesinde bulunan Belkıs köyünde yer alan anfi tiyatrosuyla meşhur bir antik kenttir.

Aspendos Açık Hava Tiyatrosu nerede bulunur?

Aspendos kenti, antik tiyatrosu ile meşhur olan ve Antalya ‘da yer alan bir kenttir. Aspendos Antik Tiyatrosu Antalya ‘nın Serik ilçesinde yer alır ve Aspendos kentinin en önemli yapısı olarak bilinmektedir. Aspendos Antik Tiyatrosu Nerede ve Nasıl Gidilir?

You might be interested:  Soru: Istanbulda Dinozor Parkı Nerede?

Antalya Düden Şelalesi Nasıl Gidilir?

Düden Şelalesi Antalya Muratpaşa’da Lara semtinde bulunmaktadır. Işıklar’dan KL08 numaralı otobüse binerek Dedeman durağında ininiz. Buradan VML55A numaralı otobüse binerek Düden Şelalesi durağında indiğinizde Düden Şelalesi’ne ulaşabilirsiniz.

Antalyanın tarihi yerleri nerelerdir?

Antalya ‘ nın En Güzel Tarihi Yerleri

  • Tarihi Kaleiçi, Antalya. Kaleiçi, nefis bir Ortaçağ yerleşimi.
  • 2. Yivli Minare, Kaleiçi.
  • 3. Tarihi Liman Antalya Marina.
  • Hadrian Kapısı
  • 5. Phaselis Antik Kenti.
  • Aspendos Tiyatrosu, Serik.
  • 7. Perge Antik Kenti, Aksu.
  • 8. Xanthos Antik Kenti, Kaş

Myra Antik Kenti ne zaman kuruldu?

Myra Antik Kenti Tarihi Myra antik kenti İ. Ö 5. yüzyıldan itibaren varlığını sürdürdüğü bilinen bir kenttir. Likya birliğinin bir tarihi kenti olan Myra antik kenti içerisinde kaya mezarları bulunmaktadır.

Aspendos Antik Kenti kaç kişilik?

15-20 bin kişi kapasiteli Aspendos Tiyatrosu İmparator Marcus Aurelius devrinde (M.S.

Yara Polis Antik Kenti nerede?

Denizli’nin 17 kilometre kuzeyinde yer alan Hierapolis Antik Kenti ‘nin Arkeoloji literatüründe “Holy City” yani Kutsal Kent olarak adlandırılması, kentte bilinen birçok tapınak ve diğer dinsel yapının varlığından kaynaklanmaktadır.

Aspendos Hangi Turizm?

Şehir, bölgenin en büyük nehirlerinden Köprüçay (Antik Eurymedon) yakınlarındaki tepe düzlüğünde kurulmuştur. Akdeniz ile ulaşımını ve gelişmesini yakınındaki nehre ve dolayısıyla çevresindeki bereketli topraklara borçlu olan Aspendos ‘ta bugün çoğunlukla tiyatro ve suyolları ziyaret edilir.

Aspendos Antik Kenti müze kart geçerli mi?

Aspendos Tiyatrosu ve Antik Kenti Giriş Ücreti 2021 * Aspendos ‘a girişlerde Müzekart geçerli. 60 TL karşılığında Müzekart+ çıkarttırarak 1 yıl boyunca bir çok müzeyi ücretsiz ziyaret edebiliyorsunuz.

Side Antik Kenti ücretli mi?

Side Antik Kenti Giriş Ücreti Side Müzesi 25, Antik Tiyatro 45 TL karşılığında ziyaret ediliyor. 15 Nisan-2 Ekim tarihleri arasında 08:30-19:30, 03 Ekim-14 Nisan tarihleri arasında 08:30-17:30 saatleri arasında haftanın istediğiniz günü ziyaret edebilirsiniz.

You might be interested:  Soru: Antik Çağ Nasıl Yazılır?

Perge Antik Kenti müze kart geçerli mi?

Perge ören yerinin çok ilginç bir yapısı var. Sütunlu cadde üzerinde çok yunanca yazılar göreceksiniz. Ulaşımı diğer ören yerlerden herhalde en kolayıdır ve müze kart geçerlidir eğer kartınız yok ise giriş 25 ₺.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *