Hızlı Cevap: Soli Antik Kenti Nerede?

Mersin Soli nereye bağlı?

Semt/Mahalle olarak Menderes Mh. ve Mezitli ilçesine bağlıdır. Ptt- soli Şubesi haritası Mersin ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Ptt- soli Şubesi posta kodu 33190. Rakımı (deniz seviyesinden yüksekliği) 9 metredir.

Soloi neresi?

Soli ( Soloi, Solipolis ve Pompeopolis olarak, ayrıca Yunanca Σόλοι olarak da bilinir), Mersin’de antik bir kent.

Soli hangi dilde?

Grekçe Soloi ile başlayan, Latince Soli olarak kullanılan kentin adı, bu olaydan sonra Pompeiopolis (Pompeius’un kenti) olarak değiştirilir. Roma yönetimi ile birlikte kent yeniden canlılığa kavuşur.

Mezitli’de kaç mahalle var?

Batısında Erdemli, doğusunda Yenişehir, kuzeyinde Toroslar ilçeleri bulunmaktadır. İlçe 40 mahalleden oluşmuştur. Bu mahallelerin en büyüğü 26.420 nüfusu ile Merkez Mahallesi olup, en küçük mahalle ise 128 nüfusu ile Pelitkoyağı Mahallesidir.

Mersin merkez ilçeleri nelerdir?

Merkezdeki ilçeleri Akdeniz, Mezitli, Yenişehir, Toroslar; diğer ilçeleri ise Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Silifke, Tarsus, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar ve Mut’tur.

Mersin kaç km2?

Bu Otobüs hatları Pompei Beach yakınından geçiyor: 10M, 170, 26M, 28M, 77M.

Mersin Mezitli ne zaman ilçe oldu?

2008 yılında ilçe teşkilatı kurulmuştur. Nüfusu 2018 yılı sonu itibariyle 194.019 kişidir. Mezitli ‘nin yaklaşık 2 km. güneyindeki Viranşehir semtindedir.

Mezitli Mersin merkez arası kaç km?

Mersİn Mezİtlİ arası mesafe: 35 kilometre. Mersİn Mezİtlİ arası süre: 58 dakika. Aşağıdaki bölümlerden Mersİn Mezİtlİ arası yol haritasına ulaşabilir, Mersİn noktasından Mezİtlİ ulaşım noktasına nasıl gidilir detaylı yol tarifi ve zaman bilgisine erişebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *