Okuyucular soruyor: Assos Antik Kentine Nasıl Gidilir?

Altinoluktan Assos a nasil gidilir?

Büyükşehirlerden Assos’a direk otobüs seferleri bulunmuyor. Çanakkale Truva, Kamil Koç veya Metro otobüsleriyle Ayvacık, Küçükkuyu ya da Altınoluk’a ulaştıktan sonra Assos’a saat başı kalkan minibüslerle ya da taksi ile ulaşabilirsiniz.

Edremitten Assos a nasıl gidilir?

Çanakkale ve İzmir arasında, hemen Edremit Körfezi’nin başında yer alsa da, İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerden doğrudan Assos’a giden otobüs seferleri pek bulunmamaktadır. Ancak Çanakkale, Edremit, Ayvacık, Balıkesir ve Küçükkuyu’ya gelip, bu noktalardan kalkan minibüs veya taksilerle Assos’a ulaşabilirsiniz.

Gelibolu dan Assos a nasıl gidilir?

Gelibolu -Lapseki feribotu ile 20 dakikada, Eceabat-Çanakkale feribotu ile 15 dakikada, Kilitbahir-Çanakkale feribotu ile 7 dakikada karşıya geçebilirsiniz. Ezine-Ayvacık üzerinden ortalama 1 saatte Assos’a ulaşabilirsiniz.

Assos antik kent nerededir?

Çanakkale’nin Behramkale Köyü’ndeki Assos antik kenti, gezginlere göre 17. yüzyıldan itibaren dünyada korunmuş en güzel Yunan şehir devletinin örneğidir. Assos, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin yaklaşık 17 km güneyindeki Behramkale Köyü’nde yer alan bir antik kent.

Çanakkale merkezden Bozcaadaya nasıl gidilir?

Bozcaada’ya ulaşım; Bozcaada’ya Çanakkale ‘ye bağlı Ezine ilçesinden Geyikli beldesinden saat başı kalkan feribotlarla arabalı yada arabasız ve yaz aylarında Çanakkale merkezden kalkan gezi tekneleri ile arabasız gidebilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Arkeoloji Mezunları Hangi Alanda Yüksek Lisans Yapabilir?

Küçükkuyudan Kadırga koyuna nasıl gidilir?

Ayvacık’a veya Küçükkuyu ‘ya bilet alacaksınız, Assos Birlik Minibüsleri veya GARAJ Taksi ile Ayvacık’tan; İDA Taksi ile Küçükkuyu ‘ dan Assos Kadırga Koyu ‘na ulaşabilirsiniz. Küçükkuyu ‘ya bilet alacaksınız; İDA Taksi ile Küçükkuyu ‘ dan Assos Kadırga Koyu ‘na ulaşırsınız.

Istanbul çanakkale feribot nereden kalkıyor?

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale ‘ye ulaşım mümkündür.

Istanbul Bozcaada Ulaşım kaç saat?

Böylece sadece 3 saat araba kullanarak İstanbul ‘dan adaya ulaşmış oluyorsunuz. İstanbul – Bozcaada 400 km. Ankara – Bozcaada 710 km. Bursa– Bozcaada 320 km.

Istanbul Ayvacık arası otobüsle kaç saat?

Ayvacık (Çanakkale) – İstanbul arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 7 saat 45 dakika sürmektedir.

Çanakkale’nin ilçeleri hangileri?

Çanakkale ‘ nin ilçeleri

  • Çanakkale (il merkezi)
  • Ayvacık.
  • Bayramiç
  • Biga.
  • Bozcaada.
  • Çan.
  • Eceabat.
  • Ezine.

Istanbul çanakkale kaç km nasıl gidilir?

İstanbul Avrupa Yakası – Çanakkale arası Araba ile Ulaşım Yaklaşık mesafe ise 330 km ‘ dir. Detaylı harita için lütfen tıklayınız. İstanbul ‘dan Marmara Ereğlisi – Tekirdağ yönünde O – 3 (kısmen paralı) ve E 80 karayolunu kullanarak Kınalı bağlantısına kadar takip ediniz.

Çanakkale Havalimanından Assos a nasıl gidilir?

Havalimanından Ayvalık, Burhaniye ya da Edremit üzerinden aktarmalı bir şekilde Assos’a ulaşım sağlanıyor. Çanakkale Havalimanı, Assos’a 90 km mesafede. Çanakkale Havalimanı ‘ndan Otogar’a geçtikten sonra Ayvacık dolmuşlarıyla önce Ayvacık’a sonrasında ise Assos’a dolmuşla geçilebiliyor.

Assos Antik Kenti ne zaman kuruldu?

MÖ. 6.yüzyılda kurulan Assos antik kenti, sönmüş bir volkanik tepe üzerinde yer aldığı için yapımında işlemesi zor ama son derece dayanıklı olan andezit taşı kullanılmıştı.

Assos Antik Kenti ne zaman inşa edildi?

4. yy’da inşa edilmiştir. Kente giriş ve çıkışı sağlayan iki ana kapı bulunmaktadır. Doğu ve batı kapılarının önündeki alan nekrapol(mezarlık) olarak kullanılmıştır.

You might be interested:  Sık sorulan: Antik Mineral Magnezyum Yağı Nasıl Kullanılır?

Athena Tapınağı hangi şehirde?

Çanakkale’nin arkeolojik ve kentsel sit alanı olan Assos Arkeolojik Alanı yani Behramkale, Ege Denizi kıyısında volkanik bir kayalık üzerine kurulmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *