Phaselis Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Phaselis giriş kaç TL?

Ücretsiz giriş için orman yolunu kullanabilirsiniz. Müzeye giriş ücreti kişi başı 30 TL ‘dir. Müze kart geçerlidir. Phaselis sadece antik kent olmakla kalmayıp aynı zamanda tatil bölgesidir.

Antalya merkezden Phaselise nasıl gidilir?

Antalya ve Kemer’den ulaşım Antalya veya Kemer’den Tekirova istikametine giden minibüsleri kullanarak Phaselis ‘e rahatlıkla gidebilirsiniz. Phaselis sapağında indiğinizde, limana kadar yaklaşık 1 km.lik bir yolu yürümeniz gerekiyor. Özel ve kiralık araçlarıyla gelenler için Phaselis ‘te otopark alanı bulunmakta.

Pisilis Antik Kenti nasıl gidilir?

Antalya İline Bağlı Kemer İlçesinin Çamyuva Mahallesi yakınlarında bulunan bu antik kente gelmek için, Kemer- Fenike Yâda Fenike –Kemer yönünde gelmeniz gerekmektedir. Kumluca-Kemer yolu yol üzerinde Phaselis Antik Kenti tabelaları takip ederek antik kente ulaşabilirsiniz.

Phaselis plajı nasıl?

Temiz ve berrak deniz suyu yılın genelinde dalgalı. Güney Liman Plajı, Phaselis Antik Kenti girişine en uzak noktada yer alıyor. Yoğun günlerde otopark sıkıntısı ve kalabalıktan dolayı sıkıntı yaşanabiliyor. Güney Liman Plajı, kum ve çakıl taşlı.

Phaselis giriş ücretli mi?

Antik kent ve plajlar 15 Nisan – 2 Ekim tarihleri arasındaki yüksek sezonda 08.00-19.00, 3 Ekim – 14 Nisan tarihleri arasında ise 08.00-18.00 saatleri arasında ziyarete açık durumdadır. Plajlara ulaşmak için antik kentin içinden geçiyorsunuz. Phaselis Plajı giriş ücreti 30 tl dir.

You might be interested:  Sık sorulan: Adana Arkeoloji Müzesi Nerede?

Phaselis Antik Kenti kimlere ücretsiz?

Müzeleri ücretsiz ziyaret edeceklerin listesi

  • 18 yaş ve altındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençler ve çocuklar ile bu yaş grubundaki öğrenci gruplarına refakat eden öğretmenler,
  • 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,

Antalya Kemer arası kaç km?

Kemer harita konumunda Konyaaltı’nın güneyinde bulunuyor. Yüz ölçümü 471 km olan Kemer, Antalya merkeze yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunuyor.

Phaselis mangal yakılır mı?

Bu arada söylememe gerek yok belki ama Phaselis Antik Kenti’nde mangal kesinlikle yasak. Çok abartmadan yanınızda getireceğiniz yiyecekleri burada yiyip çöpünüzü kaldırabilirsiniz.

Antalya Olimpos Kemer arası kaç km?

Kemer Olimpos arası 40 kilometredir. Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Denizli Olimpos arası 226 kilometredir.

Pisilis antik kenti nerede?

Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Pisilis Antik Kenti ‘ne giriş yasağı protesto edildi. Ortaca’nın Sarıgerme Mahallesindeki bir otelin sınırları içerisinde bulunan Pisilis Antik Kenti ‘ne giriş yasağı Ege Yolcu Motosiklet grubu tarafından protesto edildi.

Antiocheia antik kenti nerede?

Pisidia Antiokheia Antik Kenti. Antiokheia, Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerinin kesiştiği Göller Yöresi’ nde, Isparta iline bağlı Yalvaç ilçesinin yaklaşık 1 km. kuzeydoğusunda bulunmaktadır.

Sarıgerme hangi ile bağlı?

Ortaca Otogarı’na ulaşım sağlandığında Sarıgerme Minibüs Kooperatifi’ne ait dolmuşlar vasıtasıyla Sarıgerme ‘ye rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı bir tatil beldesi olan Sarıgerme, Dalaman Çayı’nın Akdeniz’e döküldüğü bir konumda bulunuyor.

Phaselis denizi sığ mı?

Dalgasız, sığ ve kumluk bir deniz, kum bir plaj; küçük çocuklu her ailenin tatilde aradığı en temel kriter. Nitekim Phaselis ‘e gittiğimizde gördük ki, burada Antalya ve Kemer yakınlarındaki en güzel plaj var. İçe doğru girmiş bir koy olduğundan dalgasız, altın renkli kumları ile bulanık olmayan ve doyumsuz bir deniz.

You might be interested:  Machu Pıcchu Antik Kenti Hangi Ülkede?

Phaselis nasıl bir yer?

Coğrafi konumu önemli bir liman kenti olduğunu gösterir. Biri yarımadanın kuzeyinde diğeri kuzeydoğuda üçüncüsü ise güneybatı kıyısında yer alan üç limana sahiptir. Limanları, agoraları ve şehir sikkeleri üzerindeki gemi betimlemeleri Phaselis ‘in ticari liman hüviyetini vurgular.

Phaselis antik kentinde neler var?

Roma Hamamı, Agoralar, tepedeki akropol, su kemerler ve Hadrianus kenti ziyaret sırasında mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Phaselis Antik Kenti Giriş Ücreti Ne Kadar? Phaselis Antik Kenti ören yerini gezip görebilmeniz için ücret ödemeniz gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *