Soru: Dara Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Mardin Dara Antik Kenti nasıl gidilir?

Dara Antik Kenti, Mardin ‘e 30 km, İzmir’e 1.455 km, Ankara’ya 1.040 km, İstanbul’a 1.494 km, Şanlıurfa’ya 201 km uzaklıkta. Dara Antik Kenti ‘ne Mardin ‘den arabayla ulaşım için Nusaybin karayolunu kullanmak gerekiyor. Akıncı Bucağından Dara köy yoluna saparak antik kente ulaşabilirsiniz.

Dara antik kenti ucretli mi?

Dara Antik Kenti herhangi bir giriş ücreti olmadan tamamen ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir.

Dara antik kenti hangi ilçede?

Dara ( antik kent ) Mardin’in 30 kilometre güneydoğusunda bulunan Oğuz Köyü’nde yer almaktadır.

Mardin Dara Antik Kenti kaç km?

DARA ANTİK KENTİ NEREDE Mardin – Dara Antik Kenti arası 30 km.

Dara Antik Kenti ne zaman bulundu?

Antik kaynaklarda da belirtildiği gibi Dara ‘nın I. Anastasius Dönemi’nde (491-518) ilk kez iskân edilmiş bir yer olmayıp çok daha önceden de iskâna uğramış bir yerleşim yeri olduğu, kazılarda daha erken dönemlere ait buluntuların ele geçmesinden anlaşılmaktadır.

Dara Antik Kenti kaç yıllık?

Mezopotamya’nın Efes’i kabul edilen Dara antik kenti ( Dara Harabeleri ya da Dara Kale Kenti ), Roma imparatoru Anastasius (491-518) tarafından milattan sonra 504-507 yılları arasında inşa edilmiştir.

Kasımiye Medresesi giriş ücreti ne kadar?

Haftanın her günü ziyaretçilerine açık olan medresenin girişi ücretsizdir.

You might be interested:  Soru: Efes Antik Kenti Hangi Uygarlığa Ait?

Midyat Dara Antik Kenti arası kaç km?

Dara Antik Kenti Midyat Mardin arası mesafe, Dara Antik Kenti Midyat Mardin yol haritası, Dara Antik Kenti Midyat Mardin kaç saat kaç km. Dara Antik Kenti Midyat Mardin arası mesafe: 89 kilometre. Dara Antik Kenti Midyat Mardin arası süre: 1 saat 17 dakika.

Beyaz su Mardin kaç km?

Mardin, Midyat Mardin Beyaz Su arası mesafe: 67 kilometre.

Mardin Dara Harabeleri arası kaç km?

Mardin dara harabeleri arası mesafe: 47 kilometre. Mardin dara harabeleri arası süre: 48 dakika. Aşağıdaki bölümlerden Mardin dara harabeleri arası yol haritasına ulaşabilir, Mardin noktasından dara harabeleri ulaşım noktasına nasıl gidilir detaylı yol tarifi ve zaman bilgisine erişebilirsiniz.

Mardin Nusaybin arası kaç kilometredir?

Mardİn Mardİn Nusaybİn arası mesafe: 60 kilometre. Mardİn Mardİn Nusaybİn arası süre: 52 dakika. Aşağıdaki bölümlerden Mardİn Mardİn Nusaybİn arası yol haritasına ulaşabilir, Mardİn noktasından Mardİn Nusaybİn ulaşım noktasına nasıl gidilir detaylı yol tarifi ve zaman bilgisine erişebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *