FAQ: Istanbul Modern Müzesi Nerede?

İstanbul Modern Sanat Müzesi nasıl gidilir?

Nasıl gidilir?: Müze, Meşrutiyet Caddesi’ndeki Union Française binasında yer almaktadır. Metroyu kullananlar, Şişhane durağında inerek müzeye ulaşabilirler.

İstanbul Modern de müze kart geçerli mi?

İstanbul Modern giriş ücreti tam 35 TL, öğrenci, öğretmen, 65 yaş üstü ziyaretçiler ve Emekliler ise 20 TL’dir. 10 kişi ve üzeri gruplar için tam 28 TL’dir. İstanbul Modern Üyeleri, Engelli Ziyaretçiler, 12 Yaşından Küçük Çocuklar, ICOM, CIMAM, MMKD Kart Sahipleri müzeyi ücretsiz ziyaret edebilmektedir.

İstanbul Modern Sanat Müzesi neler var?

Periyodik olarak yenilenen koleksiyon sergilerinde, Türkiye’de 20. yüzyılın başından günümüze dek üretilen resim, heykel, yerleştirme, video, yeni medya ve fotoğraf gibi farklı çalışmalar; Türkiye’deki modern ve çağdaş sanatın ana hatlarını ve geçirdiği dönüşümü izleme olanağı veren, açıklayıcı metinler eşliğinde

İstanbul Modern Ne zaman bedava?

Uygulama 30 Eylül 2021 tarihine kadar geçerlidir. Perşembe günleri Türkiye’de ikamet eden ziyaretçilere ücretsizdir. Salı günleri saat 14.00 – 18.00 arası, 18 – 25 yaşındaki, Türkiye’de ikamet eden gençlere ücretsizdir.

Istanbul Modern nereye taşınacak?

14 yıldır koleksiyon ve süreli sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, kafe ve mağazasıyla Karaköy’deki 4 numaralı Antrepo’da faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern, geçici olarak Beyoğlu’na taşındı.

You might be interested:  Soru: Antalya Müzesi Nerede?

Istanbul Arkeoloji Müzesi müze kart geçerli mi?

Mekân aynı zamanda müze olarak inşa edilen ilk Türk binası olarak da biliniyor. Pazartesi günleri kapalı olan müze diğer günler 09.00-19.00 saatleri arasında açık. İstanbul Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ise 2019 itibariyle 30 TL. Müzekart sahiplerinin ekstra ücret ödemesi gerekmiyor.

Müze kart nereden alabilirim?

Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor. Ayrıca isteyenler, “https:// muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor.

Istanbulda hangi müzeler ücretsiz?

İstanbul ‘un Ücretsiz Gezebileceğiniz Müzeleri

  1. 1 – Sakıp Sabancı Müzesi / Emirgan.
  2. 2 – Türkiye İş Bankası Müzesi / Eminönü
  3. 3 – Mehmet Arsay Otomobil Müzesi / Halkalı
  4. 4 – Galatasaray Müzesi / Beyoğlu.
  5. 5 – Sirkeci Garı Müzesi / Fatih.
  6. 6 – İstanbul Modern / Karaköy.
  7. 7 – Pera Müzesi / Beyoğlu.

Pera Müzesi müze kart geçerli mi?

12 yaş üstü öğrenciler, öğretim görevlileri ve 60 yaş üstü vatandaşlar için indirimli bilet fiyatı 10 TL’dir. Müzekart sahipleri yılda bir defaya mahsus olmak üzere Pera Müzesi ‘ni ücretsiz olarak ziyaret edebilir. Pera Müzesi ‘nde Cuma günleri halk günüdür ve ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

İstanbul Modern ücretsiz mi?

Sanatı, her kesimden ziyaretçinin kültürel yaşamının bir parçası yapma amacıyla İstanbul Modern, ziyaretçileri ayda dört defa ücretsiz olarak koleksiyonlarını keşfe davet ediyor. Beyoğlu’ndaki geçici mekânımızda ziyaretçiyle buluşan ve Eczacıbaşı Topluluğu’nun sponsor

İstanbul Modern Karaköy mimarı kim?

Mimarlık dünyasının en prestijli ödülü kabul edilen Pritzker sahibi Renzo Piano’nun tasarlayacağı İstanbul Modern ‘in yeni binasının proje lansmanının 2018 yılı içinde yapılması planlanıyor.

Illüzyon Müzesi kaç TL?

İstanbul İllüzyon Müzesi bilet / İllüzyon Müzesi giriş ücreti: 2021 yılı için İstanbul İllüzyon Müzesi ücreti yetişkinler için 69 TL, çocuk/öğrenciler 45 TL tutarında. Aile paketi ise 199 TL. İllüzyon müzesi ne zaman açık: Haftanın her günü 10.00 – 22.00 saatleri arası açık.

You might be interested:  Okuyucular soruyor: Side Sualtı Müzesi Nerede?

Istanbul Modern Sanat Müzesi hangi günler açık?

İstanbul Modern Sanat Müzesi Ziyaret Saatleri Pazartesi günleri tamamen kapalı olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, bunun dışında Pazartesi günleri hariç her gün müzeye 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretler açıktır.

Arter hangi gün ücretsiz?

Perşembe günleri sergi girişleri tüm ziyaretçiler için ücretsizdir. Sergi girişi, engelli ziyaretçinin refakatçisi için de ücretsizdir. Sergi giriş bileti, tüm galerileri kapsar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *