Istanbul Modern Sanat Müzesi Nerede?

İstanbul Modern Sanat Müzesi nasıl gidilir?

Nasıl gidilir?: Müze, Meşrutiyet Caddesi’ndeki Union Française binasında yer almaktadır. Metroyu kullananlar, Şişhane durağında inerek müzeye ulaşabilirler.

İstanbul Modern Sanat Müzesi hangi gün ücretsiz?

Uygulama 30 Eylül 2021 tarihine kadar geçerlidir. Perşembe günleri Türkiye’de ikamet eden ziyaretçilere ücretsizdir. Salı günleri saat 14.00 – 18.00 arası, 18 – 25 yaşındaki, Türkiye’de ikamet eden gençlere ücretsizdir.

Modern Sanatlar Müzesi giriş ücreti ne kadar?

İstanbul Modern Sanat Müzesi Giriş Ücreti 2021 İstanbul Modern giriş ücreti tam 35 TL, öğrenci, öğretmen, 65 yaş üstü ziyaretçiler ve Emekliler ise 20 TL’dir. 10 kişi ve üzeri gruplar için tam 28 TL’dir.

Istanbul Modern nereye taşınacak?

14 yıldır koleksiyon ve süreli sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, kafe ve mağazasıyla Karaköy’deki 4 numaralı Antrepo’da faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern, geçici olarak Beyoğlu’na taşındı.

Istanbul Arkeoloji Müzesi müze kart geçerli mi?

Mekân aynı zamanda müze olarak inşa edilen ilk Türk binası olarak da biliniyor. Pazartesi günleri kapalı olan müze diğer günler 09.00-19.00 saatleri arasında açık. İstanbul Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ise 2019 itibariyle 30 TL. Müzekart sahiplerinin ekstra ücret ödemesi gerekmiyor.

You might be interested:  Sık sorulan: Atatürk Müzesi Ne Zaman Açık?

Istanbulda hangi müzeler ücretsiz?

İstanbul ‘un Ücretsiz Gezebileceğiniz Müzeleri

 1. 1 – Sakıp Sabancı Müzesi / Emirgan.
 2. 2 – Türkiye İş Bankası Müzesi / Eminönü
 3. 3 – Mehmet Arsay Otomobil Müzesi / Halkalı
 4. 4 – Galatasaray Müzesi / Beyoğlu.
 5. 5 – Sirkeci Garı Müzesi / Fatih.
 6. 6 – İstanbul Modern / Karaköy.
 7. 7 – Pera Müzesi / Beyoğlu.

Istanbul Modern Karaköy mimarı kim?

Mimarlık dünyasının en prestijli ödülü kabul edilen Pritzker sahibi Renzo Piano’nun tasarlayacağı İstanbul Modern ‘in yeni binasının proje lansmanının 2018 yılı içinde yapılması planlanıyor.

Istanbul Modern Sanat Müzesi hangi günler açık?

İstanbul Modern Sanat Müzesi Ziyaret Saatleri Pazartesi günleri tamamen kapalı olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, bunun dışında Pazartesi günleri hariç her gün müzeye 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyaretler açıktır.

Pera Müzesi hangi günler ücretsiz?

Pera Müzesi Cuma günleri saat 18.00 – 22.00 saatleri arasında herkese, Çarşamba günleri ise tüm öğrecilere ücretsizdir. Pera Müzesi Dostları, engelliler ve her engelliye refakat eden bir kişi, 12 yaş ve altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri ve basın mensuplarına ise sürekli ücretsizdir.

Arter hangi gün ücretsiz?

Perşembe günleri sergi girişleri tüm ziyaretçiler için ücretsizdir. Sergi girişi, engelli ziyaretçinin refakatçisi için de ücretsizdir. Sergi giriş bileti, tüm galerileri kapsar.

Modern sanat müzeleri nelerdir?

Ziyaret Edilmesi Gereken Modern Sanat Müzeleri

 • Guggenheim Modern Sanat Müzesi (Bilbao – İspanya)
 • Centre Pompidou (Paris – Fransa)
 • MoMa (New York)
 • Tate Modern (Londra)
 • Müze Evliyagil (Ankara)
 • MAXXI Arte (Roma – İtalya)
 • İstanbul Modern (İstanbul)
 • Bakü Modern Sanat Müzesi (Bakü – Azerbaycan)

Müze kart nereden alabilirim?

Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor. Ayrıca isteyenler, “https:// muze.gov.tr/” adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor.

You might be interested:  Ayasofya Müzesi Nasıl Gidilir?

Istanbul Modern ücretsiz mi?

Sanatı, her kesimden ziyaretçinin kültürel yaşamının bir parçası yapma amacıyla İstanbul Modern, ziyaretçileri ayda dört defa ücretsiz olarak koleksiyonlarını keşfe davet ediyor. Beyoğlu’ndaki geçici mekânımızda ziyaretçiyle buluşan ve Eczacıbaşı Topluluğu’nun sponsor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *