Soru: Antalya Müzesi Nerede?

Antalya Müzesi hangi ilçede?

Antalya ilinin Konyaaltı ilçesinde yer alan Antalya Müzesi Süleyman Fikri Erten tarafından kurulmuştur. Antalya Müzesi 1988 yılında Avrupa Konseyi tarafından yılın müzesi ödülünü almıştır. 30 bin metrekarelik bir alana sahip olan Antalya Müzesi içinde 14 sergi alanı ve Açıkhava galerileri bulunmaktadır.

Antalya Müzesi kaç TL?

Ziyaret Saatleri: Antalya müzesi ziyaret saatleri 08:00 – 19:00 arasındadır ve haftanın her günü bu saat değişmez. Giriş Ücreti: Müzeye 36 TL. fiyatında bilet satın alarak giriş yapabilmektesiniz.

Antalya Müzesine hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Antalya Müzesi yakınından geçiyor: KC06, KC34, MC58, MC68, MZ78.

Antalya Arkeoloji müzesinde neler var?

Sergilenenler arasında doğa tarihi ve prehistorya koleksiyonu, tanrı ve imparator heykelleri, mezar kültlerine ait eserler, sikkeler, mozaik ve ikonalar bulunuyor Bölgedeki çok sayıda kurtarma kazısı ve ören yeri çevre düzenlemeleri de Antalya Müzesi ‘nce yürütülüyor.

Antalya’nın müzelerinde ne sergileniyor?

Antalya Müzesi Salonları Bu salonda I.Jeolojik zamandan IV. jeolojik zamanın sonuna kadar çeşitli canlılara ait fosillerin yanı sıra Alt Paleolitik, Neolitik Kalkolitik ve İlk Tunç dönemlerine ait Karain, Hacılar, Bademağacı, Karataş-Semayük kazılarından elde edilen eserler sergilenmektedir.

Antalya Müzesi kaç yılında açıldı?

1922

Müze kart ne kadar 2021?

Türkiye’deki müzelere bir yıl boyunca sınırsız erişim sağlayan Müze Kart 2021 yılı için açıklandı. Müze Kart fiyatı 60 TL olarak belirlendi. Kart türlerine göre Müze Kart ücretleri 12 TL ila 600 TL arasında değişiyor.

You might be interested:  FAQ: Atatürk Bitki Müzesi Nerede?

Antalya Müzesi müze kart geçerli mi?

* Antalya Müzesi ‘ne girişlerde Müzekart geçerli. 60 TL karşılığında Müzekart+ çıkarttırarak 1 yıl boyunca yakın konumda bulunan Aspendos Antik Kenti ve Phaselis Antik Kenti dahil, tüm müzeleri ücretsiz ziyaret edebiliyorsunuz.

Müzekart kaç TL?

MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar’a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilir, tarihte keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan Müze Kart ‘ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL ‘dir.

Antalya Müzekart nereden alınır?

Antalya ‘daki Müzekart satış noktaları aşağıda sıralanmıştır:

  • Side Tiyatrosu.
  • Side Müzesi.
  • Antalya Müzesi.
  • Patara Müzesi.
  • Olympos Örenyeri.
  • Alanya Kalesi.
  • Simena Örenyeri.
  • Phaselis Örenyeri.

Antalya Arkeoloji Müzesi nasıl bir özelliğe sahiptir?

Antalya Müzesi Arkeoloji ve Tarih Müzesi olup aynı zamanda Bölge Müzesi olarak da nitelendirilebilir. Koleksiyondaki eserlerin büyük bölümü bölgede yapılan kazılardan elde edilmiş, etnoğrafik eserler de yine bölgeden müze uzmanları tarafından derlenmiştir.

Çorum müzesinde neler var?

13 Ekim 1968 yılında hizmete açılan Çorum Müzesi ‘nin çekirdeğini Alacahöyük, Boğazköy, Ortaköy, Eskiyapar, Pazarlı, Kuşsaray ve Alişar Höyük buluntuları oluşturur. Müzede ayrıca etnografik eserler yer alır. Müzenin koleksiyonu Hellenistik, Roma, Bizans, Hitit Frig, Kalkolitik ve Eski Tunç dönemlerini kapsar.

Yorgun Herakles heykeli kimin eseri?

12 işinden biri Aslında bu heykel, Yunan heykeltıraş Lysippos’un İ. Ö 4. yüzyılda yaptığı ünlü Yorgun Herkül’ün Roma kopyası. Dünyada 50 kadar Roma benzeri vardır bu heykelin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *